2012 arkamızda 2013 önümüzde

1 Oca

2012’nin sona erdiği ve koca bir yeni yılın başladığı bir gündeyiz. 2012 yılını tamamen özetlemek yerine bazı önemli noktaları not ederek devam etmek istiyorum.

2012 yılı başlarında kurumumuzda, üzerinde çalıştığımız proje(IKABIS) hakkında hazırlıklara başladık. Genel olarak planlamalar ve hazırlıkların ardından veri hazırlama işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte versiyon 1.0 hayata merhaba dedi.

Bir yandan da kendi MVC projem olan nakliyenoktası start alıyor. Bu proje, tamamen MVC geliştirme yapısını incelemek ve detaylarını uygulamak adına başladığım bir projeydi. Kodlama ve test süreçleri başlıyor. Bir yandan da başımın belası olan tasarım ile uğraşıyorum derken proje 2012 ortalarında başarıyla hayata geçiyor.

2012 yıl sonuna doğru IKABIS versiyon 2.0 tamamlanmak üzere. Bir önceki vesiyona göre, tasarım, kodlama şekli ve geliştirme süreci tamamen değişmiş durumda.

2011 ve 2012 yılında, benim için yazılım tarafında önemli gelişmelerden biri şelale tarzı programlama tekniklerinden Test Driven Development (TDD) ile programlamaya geçiş yapmam oldu. Önümüzdeki aylardaki yazılarımı da TDD üzerine planlamak istiyorum.

2012 yılı evliliğimin ikinci yılıydı. Teknolojik bir insan sürekli yenilikleri takip etmek zorunda olduğundan eşler açısından pek hoş karşılanmaz ancak sağolsun eşim bu konuda bana hep destek olmuştur. Çalışmalarımda her zaman beni destekleyen eşime ve hep arkamızda olan anneme teşekkürlerimi sunuyorum ve onlara nice sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Artık 2013 yılının planlarını yapma zamanı. Hem mesleğim adına hem de sosyal hayatım adına planlar yapma vakti.

Herkese 2013 yılının başarılı ve sağlıklı geçmesini diliyorum. Herşey istediğiniz gibi olsun (istekleri abartmadan :)).

2 Replies to “2012 arkamızda 2013 önümüzde

Comments are closed.