Android Sony Ericsson Xperia Neo Wifi IP Problemi

28 Mar

Merhabalar,

Sony Ericsson Xperia Neo markalı android işletim sistemli telefonuma işletim sistemi güncellemesi yaptıktan sonra, ne hikmetse evdeki ağımadan faydalanamaz hale geldim. Ağa bağlanıyorum fakat saniyeler içinde bağlantı kopuyordu. Epeyce uğraştırdı beni. Yaptığım araştırmalar sonucunda çözümü IP sabitleyerek bulabildim.

Ağ ayarlarından, gelişmiş ayarlar bölümüne girerek , “Statik IP Kullan” seçeneğini işaretleyerekIP ayarlamalarını elle vererek bu sorunu şimdilik aşmış gibi görünüyorum. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Sizin için de çözüm olabilir.

IP: 192.168.1.102
Gateway: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DNS1: 8.8.4.4

Bu çözümü sadece sony telefonlarda değil samsung telefonlarda da uygulayabilirsiniz. Muhtemelen sorun android işletim sisteminin yeni sürümlerinden kaynaklanıyor.

Tekrar görüşmek dileğiyle.

2 Replies to “Android Sony Ericsson Xperia Neo Wifi IP Problemi

  1. 3 Ay oldu sorunsuz internete giriyordum ama güncelleme yaptım bir daha nete giremedim ağı buluyor bağlandı kaydediliyor bağlandı kaydediliyor diye devamlı yazı çıkıyor inanın kafamı attırdı bir dahada açmadım wifiyi .Bu yeni gelen wifi menüsünü hiç beğenmedim.

    • aynı sorun bende de var. CNet access pointim ile evin her yerinden bağlanabiliyordum. Neo V’yi yeni sürüme güncelledim ve bir daha Wi-Fi’ye bağlanamaz oldum. Bağlanacakken kopuyor sürekli. Başka bir yerde de çözüm bulamadım. 🙁

Comments are closed.