Blog sayfam 1 yaşında

19 Ağu

Bugün 19 ağustos 2012. Bir yıl önce web dünyasına açtığım blog sayfam bugün ilk yaşına girdi. Yeni yaşında sayfamın temasını da değiştirmek istedim.

Blog maceram nasıl mı başladı?

Genelde bir işi yapmayı hedeflediğimde, genelde o işi bir takvime bağlarım. Ancak blog sayfamı şu zaman başlarım bu zaman başlarım derken epey zaman geçirmiştim. Bir gün, “ben bu işe başlıyorum artık” dedim. Hemen alan adı ve hosting işlemlerini halledip yazılarımı yazmaya başladım. Demek ki bazı şeyleri yapmak için plan yapmaya gerek yokmuş.

Aklıma takılan sorunları ve çözümlerini yazarak başladım işe. Ardından unutmaya meyilli olduğum,  yani sık kullanmadığım konular hakkındaki yazılarımı da eklemeye başladım siteme. Derken uzadı uzadı gitti. Bir senede epeyce birikim yapmışım.

Eğer blog yazmaya başlamasaydım, unuttuklarımı bana(kendi dilimle) hatırlatacak bir hatıra defterim olmayacaktı. Diğer taraftan, yazdıklarımı diğer geliştiricilerle de paylaşılmış oldum. Bazen olumlu geri dönüşler almak gerçekten hoşuma gidiyor.

Bence her programcı cesur olmalı ve bir blog sayfası tutmalı. Nasıl biz zor durumda kaldığımızda başkalarının paylaşımlarından faydalanıyorsak, başkaları da zor durumda kaldığında bizden faydalanabilmelidir.

2 Replies to “Blog sayfam 1 yaşında

Comments are closed.