Kitap – The C# Programming Language

30 Kas

C# dilini nereden ve nasıl öğrenirim diyenlere “bu kitaptan” diyebilirim. Çünkü kitabın yazarlarından biri de C# dilinin baş mimarı diyebileceğimiz Anders Hejlsberg’dir. Her işi ustasından öğrenmek gerektiğine inananlardan olduğum için bu kitabı edinerek hemen okumaya başladım. Kitapta C# dilinin bütün özellikleri derinlemesine anlatılmış ve yerinde örneklendirmeler yapılarak anlaşılırlık daha da güçlendirilmiştir. Bu anlamda tam bir başucu kitabı demek yanlış olmaz.

Kitaptaki örnek kodlara baktığınızda bile bu kitabın usta kalemlerden çıktığını anlayabiliyorsunuz. C# dilini anlatan kitapların çok azında bulabileceğiniz bir anlatım derinliği ve genişliği sunmaktadır. Kitap, özünde C# dilini kavratmakta ve dilin neden önemli olduğunu okuyucuya ikna edici bir dil ile anlatmaktadır.

Kitabın C# 4.0 versiyonunu okuma fırsatı buldum ve merak ettiğim konuları açıp okumaya devam ediyorum. Herkese tavsiye ederim. Kitabın yazarlarına da böyle bir eseri bizlerle buluşturduğu için teşekkür ederim.

Tekrar görüşmek dileğiyle.

4 Replies to “Kitap – The C# Programming Language

    • Türkçe olarak okuduğum bir kaynak yok. Sefer Algan’ın kitaplarını okuyan ve yeni öğrenen arkadaşlarım var. Ben içeriğini detaylı olarak incelemedim.

Comments are closed.